Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

5 października klasy IIa i IIIa wybrały się na jesienną wycieczkę szlakiem Pogórza Ciężkowickiego.

stroze2017 10Wędrówkę rozpoczęliśmy od malowniczo położonych Stróż, gdzie poznaliśmy życie pszczół, proces wytwarzania miodu, a także samodzielnie wykonaliśmy prace z wosku pszczelego. Wszystkie atrakcje związane były ze zwiedzaniem Muzeum Pszczelarstwa. Uwieńczeniem pobytu był przejazd konno po okolicy oraz zakup i degustacja miodu i produktów pszczelich. Dalszym etapem wędrówki po okolicy były Ciężkowice, a w nim przepiękne, interaktywne Muzeum Przyrodnicze. Za pomocą kapsuły przenieśliśmy się w nurt rzeki Białej, poznając podwodne życie, a także problemy ekologiczne.

Czytaj więcej: Poznawanie Pogórza Ciężkowickiego

6 października 2017 klasy V a oraz V b odwiedziły w ramach wycieczki szkolnej zamek w Łańcucie. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak mieszkańcy prawdziwej magnackiej rezydencji.

lancut 11Zwiedzanie zespołu budowli zamkowych w Łańcucie obejmowało przepiękne wnętrza, w których można było podziwiać wspaniałe umeblowanie komnat, bogate wyposażenie w przeróżne sprzęty i ozdoby, a także imponującą kolekcję dzieł sztuki. Wędrując przez poszczególne pomieszczenia, uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądało kiedyś życie w bogatym, arystokratycznym domu. Swoistą atrakcją było dla dzieci poruszanie się po zamkowych salach w filcowym obuwiu, które ma chronić cenne drewniane podłogi przed zniszczeniem.

Czytaj więcej: W zamkowych progach

Podobnie jak w ubiegłym roku w ostatni piątek września nasza szkoła dołączyła do szerokiego grona szkół obchodzących Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

sdtm2017 31Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w ogólnoszkolnym treningu mnożenia. Przybierał on różne formy - głównie zabaw - a odbywał się podczas przerw i na lekcjach matematyki. W poniedziałek korytarz szkolny został udekorowany przykładami z tabliczki mnożenia w postaci kolorowych chorągiewek powiewających nad głowami i zachęcających do spojrzenia w ich stronę podczas „matematycznych spacerów”. Oprócz tego na drzwiach, oknach i tablicach informacyjnych pojawiły się gazetki i plakaty przygotowane przez klasy, także poświęcone tabliczce mnożenia, zawierające m.in. wesołe wierszyki i rymowanki.

Czytaj więcej: Święto tabliczki mnożenia

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w Lekkoatletyce, jakie odbyły się 29 września na zmodernizowanym stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego.

lekkoatletyka 08Młodzież uczestnicząca w zawodach podzielona była na cztery kategorie wiekowe. Dziewczęta rywalizowały w biegu na 60 i 600 metrów, w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Chłopcy próbowali swoich sił w biegu na dystansie 60 i 1000 metrów oraz - podobnie jak dziewczęta - w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem rywalizowali z rówieśnikami z innych szkół. Szczególne gratulacje należą się Zofii Mikoś z klasy VII a, która w biegu na 600 m wywalczyła dla szkoły trzecie miejsce i brązowy medal. Gratulacje!

Zdjęcia

29 września 2017 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, które u nas przypada co roku w dniu urodzin Stanisława Konarskiego. Było ono połączone z ceremonią ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

patron2017 30W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście - przedstawiciele Rady Osiedla oraz Straży Miejskiej w Tarnowie. Część artystyczną o patronie szkoły przygotowali uczniowie klasy VII a pod  kierunkiem p. Renaty Kucharskiej. Tym razem był to występ na wesoło, jak zazwyczaj obchodzi się urodziny. Nie brakło więc wesołych piosenek, tańców, urodzinowych czapeczek i... konfetti. Z bogatym repertuarem wystąpił również szkolny chór po dyrekcją p. Beaty Chrobak. Zaprezentowali się oczywiście także pierwszoklasiści przygotowani przez swoje wychowawczynie.

Czytaj więcej: Urodziny Patrona


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.