Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W ramach realizacji projektu czytelniczego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu” uczniowie z klas VIIa i VIIb czytali młodszym koleżankom i kolegom wybrane bajki w języku angielskim.

maraton czyt 66Dziesięcioro uczniów z najstarszych klas zaprezentowało dzieciom z klas I-III utwory: „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”, „Jaś i Małgosia”, „Mała Syrenka” oraz „Królowa Śniegu”. Dodatkową atrakcją dla młodszych dzieci był fakt, iż starsi koledzy i koleżanki przebrali się za bohaterów bajki, którą prezentowali. Tak więc dzieci mogły nie tylko posłuchać swoich ulubionych bajek, ale także spotkać się czy porozmawiać z ulubionym bohaterem. Uczniowie z klas siódmych mogli natomiast zaprezentować na forum swoje umiejętności językowe, a także niejednokrotnie aktorskie talenty.

Czytaj więcej: Czytamy też po angielsku

Jak zachęcić dzieci do czytania? To pytanie spędza sen z powiek nie tylko nauczycielom, ale i wielu rodzicom. My postanowiliśmy pokazać, że czytanie jest ciekawe, bo czytają ciekawi ludzie. Jak?

maraton czyt 44W ramach akcji „Maraton czytania” 15 maja 2018 r. zaprosiliśmy do czytania naszym uczniom gości reprezentujących różne tarnowskie instytucje, a także rodziców i pracowników naszej szkoły. W klasach IV-VII swoimi czytelniczymi pasjami podzielili się: funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie – Aldona Matusik i Paweł Dziurak, dziennikarz Radia RDN Małopolska – Rafał Huszno, przedstawiciel Wydziału Kultury UM Tarnowa – Marek Popiel, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – Agnieszka Pikul, nauczyciel Niepublicznego Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” – Tomasz Stawarski, przedstawicielka rodziców uczniów – Anna Banek.

Czytaj więcej: Maraton czytania

Trzydzieścioro uczniów z klas IV-VII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Literackim „Mitologiczne potyczki”. Był on jednym z przedsięwzięć w ramach projektu edukacyjnego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.

konkurs mit 15Konkurs składał się z dwóch etapów, które odbyły się 10 i 14 maja 2018 r. W pierwszym etapie uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość mitów wybranych przez organizatorów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się siedmioro uczniów, którzy uczestniczyli w otwartej rywalizacji pt. „Siedmiu Wspaniałych”. O końcowym wyniku zadecydowała suma punktów zdobytych w obu etapach konkursu. Uczestnicy, począwszy od czwartoklasistów, aż do siódmoklasistów wykazali się świetną znajomością mitologii oraz pochodzących z niej związków frazeologicznych.

Czytaj więcej: Mitologiczne potyczki

W maju odbył się w naszej szkole coroczny konkurs ortograficzny. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie klas II i III wyłonieni w klasowych eliminacjach.

ort 2 3 2018 02Uczestnicy musieli wykazać się znajomością pisowni i zasad ortograficznych, wiedzą o swojej ojczyźnie oraz znajomością lektur. Spośród uczestników Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami i okazali się małymi mistrzami ortografii. Znaleźli się wśród nich:
Aleksandra Szymczak z klasy III a - I miejsce
Nina Henich z klasy III a - II miejsce
Marek Badowski z klasy II a oraz Zuzanna Halcerz z klasy III c - III miejsce ex aequo
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dobiegła końca akcja „Nakręteczka dla koteczka” . Przez cały kwiecień zbieraliśmy wszystkie rodzaje plastikowych nakrętek.

Wszystkie klasy aktywie włączyły się w to przedsięwzięcie. Uzbieraliśmy ponad 14500 zakrętek! Worki z nakrętkami przekazaliśmy do jednego z punktów odbioru nakrętek, czyli Sklepu Zoologicznego „Daisy” w Galerii Gemini w Tarnowie. Dochód z nakrętek zostanie przekazany na zakup karmy i lekarstw oraz sterylizację kotów wymagających pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w akcję!


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.