Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Co zrobić z zużytą gumą do żucia? Jak kulturalnie korzystać z telefonu komórkowego? Jak zachować się w restauracji? Szóstoklasiści już wiedzą!

bon ton 10Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy VIa podczas zajęć „Bon czy ton? Savoir-vivre dla nastolatków”. Odbyły się one 24 stycznia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie rozpoczęło się zabawą z piłką oraz wspólnym tańcem w rytm znanej piosenki. Następnie podczas pracy w grupach uczniowie poznawali zasady właściwego zachowania w różnych sytuacjach. Praca była intensywna, ale dawała wiele radości i... nagrody. Po zajęciach wszyscy potrafili wymienić podstawowe zasady dobrego wychowania. Miejmy nadzieję, że będą je również stosowali w codziennym życiu.

Zdjęcia

23 stycznia 2018 r. uczniowie klasy VII „a” w ramach lekcji historii oddali hołd poległym powstańcom styczniowym.

powstanie stycz 00W związku z przypadającą dzień wcześniej 155. rocznicą wybuchu powstania styczniowego udali się wraz z nauczycielką historii, panią Renatą Kucharską, na Mogiłę Powstańczą na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Tam zapalili znicz pamięci, odśpiewali Rotę i minutą ciszy upamiętnili walczących w 1863 roku. Przypomnieli sobie trudne karty naszej historii, do których niewątpliwie należy powstanie styczniowe – największy niepodległościowy zryw XIX wieku, który mimo że zakończył się klęską, to jednak dał nadzieję na wolność. Ta piękna rocznica w tym roku wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zdjęcia

17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z misjonarzem – ks. Piotrem Boracą, który wiele lat spędził, pracując w Afryce.

misjonarz 01W czasie spotkania ksiądz misjonarz opowiadał o swoich doświadczeniach wieloletniej pracy na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. Pokazał dzieciom i młodzieży codzienne życie ich rówieśników z Afryki – warunki, w jakich mieszkają i się uczą, problemy, z jakimi się borykają – np. głód, brak wody, choroby, brak opieki lekarskiej, trudności w zdobywaniu wykształcenia, toczące się wojny i wiele innych. Uświadomił również uczniom, że aby pomagać dzieciom z Afryki, niekoniecznie trzeba tam pojechać, można również nie wyjeżdżając z Polski, włączać się w pomoc krajom misyjnym.

Czytaj więcej: Spotkanie z misjonarzem

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością. To także okazja do kolędowania, którego nie zabrakło w naszej szkole w ostatnim dniu przed świętami.

bn 2017 14„Gdy świąteczny czas nastaje, jadą święci Mikołaje” – pod takim hasłem odbyło się wspólne kolędowanie, które przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Renaty Kucharskiej. Opowiadali o tradycjach i zwyczajach świątecznych, podkreślając wagę obdarowywania innych i dzielenia się z potrzebującymi. Świąteczny nastrój wprowadziły piękne kolędy i pastorałki, które opracowali pod kierunkiem pani Beaty Chrobak – opiekunki chóru szkolnego. Występ zakończył brawurowo wykonany układ taneczny, który wszystkich pobudził do radości i uśmiechu. O oprawę plastyczną i drobne upominki zadbała pani Karolina Kiwior i Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej: Gdy świąteczny czas nastaje…

6 grudnia 2017 roku klasa IIIa uczestniczyła w koncercie Majki Jeżowskiej "Mega Mikołajki".

koncert mj 12Koncert odbył się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje, w czasie których porwała małą publiczność do wspólnego tańca i śpiewania. Podczas koncertu rozdawała dzieciom prezenty - plakaty i zdjęcia z autografami oraz płyty. Wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają wspólne koncertowanie.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.