Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

majowe 2018 24Z tej okazji wszystkie klasy uczestniczyły w happeningu patriotycznym. Wcześniej każda z klas otrzymała do przygotowania kilka zadań. Aby poznać założenia pierwszej w Polsce i Europie konstytucji, czyli Konstytucji 3 maja, każdy zespół wykonał plakat przedstawiający wybrany artykuł tego dokumentu, a następnie miał go zaprezentować. Uczniowie przynieśli też własnoręcznie wykonane biało-czerwone chorągiewki, a prowadzący przypomnieli o zasadach używania flagi narodowej. Nie zabrakło również śpiewu pieśni trzeciomajowych pod przewodnictwem szkolnego chóru oraz korowodu w rytmie poloneza.

Zdjęcia

Czy obraz historyczny namalowany ponad sto lat temu może stać się żywym obrazem? Tak właśnie się stało za sprawą filmu m.in. z obrazami Jana Matejki. 27 kwietnia klasy V a i V b wraz z wychowawcami uczestniczyły w wystawie „Polska Niepodległa – historia w ożywionych obrazach”.

obrazy hist 04Podczas spotkania w TCK uczniowie dowiedzieli się o cyklu filmów powstałych w roku 100-lecia niepodległości, nawiązujących do ważnych dzieł malarskich przedstawiających wydarzenia i postacie związane z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Mieli też okazję zapoznać się z tajnikami produkcji filmowej od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne. Zobaczyli kostiumy filmowych bohaterów, fotosy z planu filmowego i poczuli niezwykłą atmosferę pracy na planie filmowym. Po takim wprowadzeniu obejrzeli film, w którym na ich oczach ożył obraz Jana Matejki pt. „Rejtan – upadek Polski”.

Czytaj więcej: Ożywiona historia

Dnia 25 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zatytułowany „Konstytucja 3 maja”, zorganizowany przez nauczyciela historii – panią Renatę Kucharską.

konkurs hist 03Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali krzyżówkę i musieli w wykreślance wśród liter odnaleźć hasła związane tematycznie z uchwaleniem konstytucji. Ciekawa forma konkursowa oraz pytania o zróżnicowanym stopniu trudności pozwoliły na sprawdzenie się 33 uczniom z klas IV-VII. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. Była to druga edycja konkursu, która w bieżącym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny

19 kwietnia obie klasy piąte odwiedziły stolicę województwa małopolskiego. Atrakcją było nie tylko zwiedzanie krakowskich zabytków i obejrzenie przedstawienia teatralnego, ale również... jazda pociągiem. Oto relacja z wycieczki autorstwa jednej z uczestniczek.

krakow 2018 22„W czwartek 19 kwietnia 2018 r. byliśmy z moją klasą oraz klasą V b i naszymi wychowawczyniami na wycieczce szkolnej w Krakowie, żeby zwiedzić to piękne miasto.

Na początku zebraliśmy się na dworcu PKP w Tarnowie o godzinie 6:45, a następnie pojechaliśmy pociągiem do Krakowa. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas wesoły gwar byłej stolicy Polski. Przy Barbakanie spotkaliśmy się z panią przewodniczką, która oprowadziła nas po najwspanialszych zabytkach tego miasta.

Czytaj więcej: W królewskim Krakowie

5 kwietnia 2018 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w I Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Tarnowie.

piosenka angKonkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie. W konkursie wykonać można było utwór w dowolnie wybranym przez uczestnika języku obcym. Do udziału zgłosiło się 14 szkół z Tarnowa i okolic. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VII a, które wykonały utwory w języku angielskim. Olga Henich zaśpiewała piosenkę pt. „Every breath you take” z repertuaru zespołu The Police, a Nikola Laszota wykonała utwór pt. „Love me like you do” z repertuaru Ellie Goulding.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.