Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie naszej szkoły, wzorem ubiegłych lat, włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania kartek do bohaterów Powstania Warszawskiego: „BohaterON”.

bohateronProjekt „BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek i listów. Uczennice klasy siódmej „a” wyszukały na stronie internetowej propagującej ideę wysyłania życzeń listę bohaterów. Do uczestników Powstania Warszawskiego skierowały bardzo osobiste i wzruszające życzenia. Wierzymy, że kartki od uczniów przyniosą wiele radości adresatom.

17 września 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w organizowanych w Tarnowie uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka i Ofiar Stalinizmu.

17wrzesnia2017 02Właśnie 17 września przypadała 78. rocznica inwazji sowieckiej na Polskę. Dla upamiętnienia tego dramatycznego wydarzenia obchodzony jest Dzień Sybiraka i Ofiar Stalinizmu. W tym roku tarnowskie obchody rozpoczęły się na Starym Cmentarzu zapaleniem zniczy przy symbolicznym Grobie Sybiraka. Następnie w bazylice katedralnej została odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych i poległych na Wschodzie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Sybiraka

W miniony piątek, tj. 15 września 2017 r. uczniowie klasy IV c wzięli udział w spotkaniu z Panem Andrzejem Westwalewiczem. Znany tarnowski artysta plastyk poprowadził dla dzieci warsztaty malarskie.

warszt malarskie 08Było to już kolejne spotkanie uczniów tej klasy z Andrzejem Westwalewiczem, który w ubiegłym roku szkolnym również gościł w naszej szkole. Tym razem dzieci zmierzyły się z tematem martwej natury. Miały do wyboru jedną spośród dwóch kompozycji, a swoje prace wykonywały techniką akwarelową. W efekcie zmagań pod bacznym okiem artysty powstały bardzo ciekawe obrazy, w których został „wydobyty kolor”, co bardzo ucieszyło Pana Andrzeja. Dzieci chętnie pracowały, stosując się do uwag zaproszonego gościa.

Czytaj więcej: Warsztaty malarskie

4 września 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Po wakacyjnej przerwie uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała dyrektor szkoły – p. Zofia Drwal.

rozpoczecie2017 25Spotkaliśmy się w powiększonym gronie, ponieważ po wielu latach do szkoły, na skutek reformy, powróciła klasa siódma. Szczególnie ciepło zostali przywitani najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści, którym starsi koledzy wraz z życzeniami wielu sukcesów i miłych wrażeń wręczyli kolorowe zakładki do książek. Krótką część artystyczną przedstawili uczniowie klasy trzeciej, a szkolny chór poprowadził wspólny śpiew hymnów i zadedykował najmłodszym uczniom wesołą piosenkę.

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.