Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W maju odbył się w naszej szkole coroczny konkurs ortograficzny. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie klas II i III wyłonieni w klasowych eliminacjach.

ort 2 3 2018 02Uczestnicy musieli wykazać się znajomością pisowni i zasad ortograficznych, wiedzą o swojej ojczyźnie oraz znajomością lektur. Spośród uczestników Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami i okazali się małymi mistrzami ortografii. Znaleźli się wśród nich:
Aleksandra Szymczak z klasy III a - I miejsce
Nina Henich z klasy III a - II miejsce
Marek Badowski z klasy II a oraz Zuzanna Halcerz z klasy III c - III miejsce ex aequo
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dobiegła końca akcja „Nakręteczka dla koteczka” . Przez cały kwiecień zbieraliśmy wszystkie rodzaje plastikowych nakrętek.

Wszystkie klasy aktywie włączyły się w to przedsięwzięcie. Uzbieraliśmy ponad 14500 zakrętek! Worki z nakrętkami przekazaliśmy do jednego z punktów odbioru nakrętek, czyli Sklepu Zoologicznego „Daisy” w Galerii Gemini w Tarnowie. Dochód z nakrętek zostanie przekazany na zakup karmy i lekarstw oraz sterylizację kotów wymagających pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w akcję!

30 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

majowe 2018 24Z tej okazji wszystkie klasy uczestniczyły w happeningu patriotycznym. Wcześniej każda z klas otrzymała do przygotowania kilka zadań. Aby poznać założenia pierwszej w Polsce i Europie konstytucji, czyli Konstytucji 3 maja, każdy zespół wykonał plakat przedstawiający wybrany artykuł tego dokumentu, a następnie miał go zaprezentować. Uczniowie przynieśli też własnoręcznie wykonane biało-czerwone chorągiewki, a prowadzący przypomnieli o zasadach używania flagi narodowej. Nie zabrakło również śpiewu pieśni trzeciomajowych pod przewodnictwem szkolnego chóru oraz korowodu w rytmie poloneza.

Zdjęcia

Czy obraz historyczny namalowany ponad sto lat temu może stać się żywym obrazem? Tak właśnie się stało za sprawą filmu m.in. z obrazami Jana Matejki. 27 kwietnia klasy V a i V b wraz z wychowawcami uczestniczyły w wystawie „Polska Niepodległa – historia w ożywionych obrazach”.

obrazy hist 04Podczas spotkania w TCK uczniowie dowiedzieli się o cyklu filmów powstałych w roku 100-lecia niepodległości, nawiązujących do ważnych dzieł malarskich przedstawiających wydarzenia i postacie związane z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Mieli też okazję zapoznać się z tajnikami produkcji filmowej od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne. Zobaczyli kostiumy filmowych bohaterów, fotosy z planu filmowego i poczuli niezwykłą atmosferę pracy na planie filmowym. Po takim wprowadzeniu obejrzeli film, w którym na ich oczach ożył obraz Jana Matejki pt. „Rejtan – upadek Polski”.

Czytaj więcej: Ożywiona historia

Dnia 25 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zatytułowany „Konstytucja 3 maja”, zorganizowany przez nauczyciela historii – panią Renatę Kucharską.

konkurs hist 03Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali krzyżówkę i musieli w wykreślance wśród liter odnaleźć hasła związane tematycznie z uchwaleniem konstytucji. Ciekawa forma konkursowa oraz pytania o zróżnicowanym stopniu trudności pozwoliły na sprawdzenie się 33 uczniom z klas IV-VII. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. Była to druga edycja konkursu, która w bieżącym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.