Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

15 listopada 2017 r. ok. godz. 9.30 grupa 140 uczniów kl. V-VII naszej „Dwójki” wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły rozpoczęła Rajd Tarnowskim Szlakiem Niepodległości połączony z Apelem Pamięci na cmentarzu wojennym nr 200 w Chyszowie.

rajd niepodleglosci 43To patriotyczne przedsięwzięcie zorganizowaliśmy, by w nietypowej formie łączącej zadumę z radosnym przemarszem świętować Niepodległą i wykonać przyjęte przez nas kolejne zadanie w projekcie edukacyjnym „Niepodległa – sto lat!”. Uczniowie przygotowywali się do rajdu na godzinach wychowawczych, historii czy lekcjach języka polskiego. Wspólnie wykonywali stroiki i wianuszki pamięci oraz odznaki w barwach narodowych. Dzięki dostępnym źródłom historycznym oraz rozmowom z nauczycielami i rodzicami zdobyli informacje o cmentarzu wojennym nr 200, na którym spoczywa 1629 żołnierzy, w tym 233 żołnierzy polskiej narodowości – uczestników walk o wolność Polski podczas I wojny światowej.

Czytaj więcej: Rajd Tarnowskim Szlakiem Niepodległości

9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbyła się Międzypokoleniowa Biesiada Patriotyczna – jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Niepodległa – sto lat!”.

biesiada patriot 25W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele kilku pokoleń – począwszy od uczniów naszej szkoły, poprzez ich rodziców, rodzeństwo, aż po pokolenie seniorów. Wśród najstarszych gości byli zarówno dziadkowie uczniów, jak i osoby zrzeszone w Klubie Seniora „Wiosna Życia”, prężnie działającym w naszej dzielnicy. Swoją obecnością zaszczycili nas również: p. Ewa Stańczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, p. Beata Kania – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, a także przedstawiciele Rady Osiedla Gumniska-Zabłocie. Przybyłych gości powitała w murach szkoły p. dyrektor Zofia Drwal.

Czytaj więcej: Międzypokoleniowa Biesiada Patriotyczna

W ramach realizacji miejskiego projektu edukacyjnego: „Świętujmy Niepodległą” etap III 2017/2018 zachęcamy uczniów klas IV-VII do udziału w Szkolnym Konkursie Historycznym wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.Polska bialo czer

W dniach od 13 do 17 listopada 2017 r. będzie trwał pierwszy etap tego konkursu - Historyczny Konkurs Internetowy. Drugi etap odbędzie się 22 listopada 2017 r. Wszystkie informacje dotyczące zasad udziału w konkursie znajdują się w Regulaminie, który zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będą się ukazywać kolejne pytania konkursowe.

Czytaj więcej: Uwaga! Konkurs historyczny dla uczniów kl. IV-VII

31 października 2017 uczniowie klas I-IV naszej szkoły udali się na Stary Cmentarz, aby wziąć udział w akcji II Światełko Bohaterom Niepodległości w ramach realizowanego przez nas projektu edukacyjnego „Niepodległa – sto lat!”.

swiatelko 2017 29Uczciliśmy w ten sposób pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie służbie ojczyźnie w walce o jej niepodległość, a także bohaterki codzienności – kierowniczki i nauczycielki Szkoły Żeńskiej im. S. Konarskiego, troszczące się o wychowanki w wojennej rzeczywistości lat 1914-1918. Data naszej akcji nie została wybrana przypadkowo, gdyż ten październikowy dzień 1918 r. był pierwszym dniem wolności w naszym mieście. Po wspólnym przejściu ze szkoły każda z klas udała się wraz z wychowawcą na grób innej nauczycielki. Tam dzieci zapaliły białe i czerwone znicze oraz pozostawiły stroik z biało-czerwoną wstążką - znak naszej pamięci.

Czytaj więcej:  II Światełko Bohaterom Niepodległości


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.