Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

100-lecie odzyskania niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole na wiele różnych sposobów. Jednym z nich był bieg w „II Niepodległościowej Sztafecie”, która odbyła się 6 listopada.

20181106 sztafeta 42Wzięli w niej udział przedstawiciele klas IV-VIII podzieleni na dwie grupy wiekowe. Każdą klasę reprezentowała 4-osobowa drużyna, której członkowie po wykonaniu dwóch okrążeń boiska przekazywali sobie biało-czerwoną pałeczkę. Rywalizację w biegu poprzedziła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła p. Olga Jędrusiak, nauczyciel wychowania fizycznego. Zwycięskie drużyny po udekorowaniu biało-czerwonymi szarfami miały jeszcze za zadanie ułożyć ukryte w pałeczce sztafetowej hasło. Najszybciej dla Niepodległej pobiegły drużyny klas: VIII a - w starszej grupie wiekowej i V a - w młodszej grupie.

Zdjęcia

W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Tarnowskim Tramwajem przez niepodległy Tarnów”.

tramwaj niepodleglosci 08Projekt ten przybliżył najmłodszym uczniom naszej szkoły historię Polski poprzez pokazanie losów najbliższej okolicy – miasta, w którym mieszkają, w ciekawej i atrakcyjnej dla nich formie. Tematem przewodnim był historyczny tarnowski tramwaj, chluba miasta w okresie międzywojennym, a więc w latach rodzącej się Niepodległej. Do dzisiaj te tarnowskie „Biedronki”, jak nazywali je pieszczotliwie ówcześni mieszkańcy, budzą wiele emocji i wspomnień oraz są symbolem dobrych dla Tarnowa lat jego rozwoju u początków odradzania się polskiej państwowości.

Czytaj więcej: Tramwajem przez niepodległy Tarnów

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczcili Bohaterów Niepodległości - zasłużonych tarnowian, a wśród nich „bohaterki codzienności”, czyli dawne nauczycielki Szkoły Konarskiego.

20181030 swiatelko 1 3 0930 października uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców udali się na Stary Cmentarz, aby w Kwaterze Zasłużonych, przy grobie burmistrza Tadeusza Tertila oraz na grobach dawnych kierowniczek i nauczycielek Szkoły im. S. Konarskiego zapalić symboliczne światełka pamięci. Dzieci oprócz zniczy przyniosły na groby również stroiki i wianuszki jako wyraz pamięci społeczności „Dwójki” o tych, którym zawdzięczamy niepodległość naszej ojczyzny. Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się w Kwaterze Zasłużonych przy Mogile Powstańców, gdzie wspólnie odśpiewały „Rotę” i uczestniczyły w modlitwie za Bohaterów Niepodleglości.

Zdjęcia

Począwszy od 25 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły udawali się na Stary Cmentarz, by przed Świętem Zmarłych stanąć przy grobach dawnych nauczycielek Szkoły imienia Konarskiego i zapalić światełka pamięci.

20181031 swiatelko 26Poprzez ten symbol uczniowie oddali hołd bohaterkom codziennej nauczycielskiej pracy w trudnym wojennym czasie lat 1914-1918 oraz w okresie rodzącej się niepodległej Polski. Wyjście uczniów na Stary Cmentarz wpisało się w zadania projektu edukacyjnego „Sto lat Niepodległa!”, który realizujemy w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności. Nasz udział w świętowaniu to także troska o miejsca spoczynku polskich nauczycielek oddanych sprawie kształcenia młodzieży w duchu patriotyzmu i poszanowania polskości.

Czytaj więcej: W hołdzie bohaterkom codzienności

25 października klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce oraz do tężni solankowych.

20181025 wieliczka 06Podczas zwiedzania podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy pod ziemią blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów i zeszliśmy na głębokość 135 metrów pod ziemię. Początek trasy to szyb Daniłowicza. To tutaj poznaliśmy swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowiadał nam o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Schodząc coraz niżej, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zobaczyliśmy maszyny i narzędzia górnicze.

Czytaj więcej: W krainie soli

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.