Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

redakcja 2017 2018 01W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłych latach, grupa uczniów naszej szkoły brała udział w zajęciach koła dziennikarskiego, działającego pod kierunkiem p. Magdaleny Rzepki. W pracę koła zaangażowały się tym razem uczennice klasy V a, które kontynuowały redagowanie gazetki szkolnej pod tytułem „Po prostu”. Udało się przygotować i wydać dwa numery pisma. Możecie je przeczytać również tutaj.

Gazetka szkolna „Po prostu” – nr 3/2018
Gazetka szkolna „Po prostu” – nr 4/2018

W roku szkolnym 2016/2017 po rocznej przerwie wznowiło w naszej szkole działalność koło dziennikarskie. W zajęciach uczestniczą głównie uczniowie z klasy VI a, a także osoby z innych klas zainteresowane tematyką mediów. W ramach zajęć koła jest realizowana innowacja programowa pt. „Poznajemy i sami tworzymy media”. Opiekunem koła jest Magdalena Rzepka.

Program koła dziennikarskiego

Skład redakcji gazetki szkolnej "Po prostu"

Gazetka szkolna "Po prostu" - nr 1/2017

Gazetka szkolna "Po prostu" - nr 2/2017

 

W roku szkolnym 2012/2013 wznowiliśmy w naszej szkole wydawanie gazetki, która zyskała nowy tytuł "Co tam w dwójce?". Pracę nad nią rozpoczęli z wielkim zapałem uczniowie z klasy IV b (obecnie juz szóstoklasiści) w ramach kółka dziennikarskiego. W kolejnym roku dołączyli do nich koledzy z innych klas.

Na zajęciach uczniowie poznają cechy charakterystyczne dla różnych tekstów dziennikarskich, planują zawartość numeru, zbierają i opracowują materiały, redagują teksty, próbują też projektować i łamać strony gazetki oraz plakatów promujących szkolne pismo. Nad poprawnością i stroną graficzną gazetki czuwa opiekun koła, pani Magdalena Rzepka.

Czytaj więcej: Koło dziennikarskie 2012/2013

"Odlotowa Dwójka" to gazetka wydawana w naszej szkole od roku szkolnego 2003/2004 aż do chwili obecnej (2010/2011). Redagowana jest przez uczniów klas IV-VI w ramach zajęć koła dziennikarskiego, które pracuje pod kierunkiem p. Magdaleny Rzepki.

Uczniowie sami projektują zawartość każdego numeru, zbierają potrzebne materiały, redagują teksty, próbują też swoich sił w łamaniu stron. Nad ostatecznym kształtem graficznym pisma czuwa opiekun koła. Przeważnie wydajemy 2-3 numery gazetki w ciągu roku szkolnego.

Czytaj więcej: Gazetka szkolna "Odlotowa Dwójka"


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.