Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy rok szkolny, który na pewno przejdzie do historii z powodu pandemii i nauczania zdalnego. Nietypowe były też okoliczności, w jakich żegnaliśmy naszych absolwentów i wręczaliśmy świadectwa pozostałym uczniom.

zak roku 2020 21Ze względu na panującą sytuację zrezygnowaliśmy z uroczystego spotkania całej społeczności szkoły. Na sali gimnastycznej zebrali się tylko ósmoklasiści wraz z wychowawcami, uczącymi ich nauczycielami oraz przedstawicielami Rady Rodziców. W tym wąskim gronie, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych, do absolwentów zwróciła się p. dyr. Barbara Lasota, gratulując im osiągnięć i życząc powodzenia w dalszym życiu i edukacji. Wyróżniającym się w nauce uczniom wręczyła nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Starszych koleżanki i kolegów w imieniu młodszych roczników pożegnała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Krupa.

Czytaj więcej: Pożegnanie ósmoklasistów

wielkanoc 02

 

Moi Drodzy!

Życzę Wam zdrowych, radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt Wielkanocnych. W tym roku są one inne niż w ubiegłych latach. Tym bardziej cieszmy się, że są wśród nas ludzie, którzy o nas myślą, pamiętają i pracują dla nas.

W tym trudnym czasie walki z pandemią pamiętajmy nawzajem o sobie i starajmy się pomagać. Okazujmy sobie wzajemny szacunek i wsparcie. Wszystko ma swój czas! Epidemia wkrótce się skończy.

Życzę Wam, by rozpoczynający się Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Chrystusa były dla Was okazją do zastanowienia się nad tajemnicą życia i śmierci, by wniosły w Wasze życie nadzieję i pobudziły Waszą wiarę. Niech będą czasem wypoczynku, rodzinnego ciepła i prawdziwej radości. Wesołego Alleluja!

Barbara Lasota
dyrektor szkoły

Czworo uczniów klas ósmych naszej szkoły osiągnęło wielki sukces w Małopolskim Konkursie Czytelniczym „Czytam, znam, rozumiem”, którego finał odbył się 5 marca 2020 roku w PWSZ. Troje z nich otrzymało tytuł laureata, a jedna osoba – tytuł finalisty.

konkurs czyt 2020Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, tarnowską PWSZ, III LO oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Miał zasięg wojewódzki i odbywał się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Dwa pierwsze etapy (szkolny i rejonowy) były pisemne, zaś finał wojewódzki – miał formę ustnego egzaminu przed komisją złożoną z pracowników naukowych PWSZ oraz nauczycieli szkół średnich. Uczestnicy musieli wykazać się świetną znajomością wyznaczonych lektur, a w ostatnim etapie także umiejętnością wygłoszenia wypowiedzi argumentacyjnej na temat wylosowanych zagadnień problemowych.

Czytaj więcej: Laureaci konkursu czytelniczego

W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Żołnierzy Niezłomnych uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w warsztatach historycznych zatytułowanych „Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni”. Mottem spotkania były słowa Zbigniewa Herberta: „Ponieważ żyli prawem wilka / historia o nich głucho milczy”.

niezlomni 02Młodzież klasy VIII „a” przedstawiła szereg sylwetek żołnierzy i zapoznała z genezą święta. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego wilk jest symbolem żołnierzy niezłomnych. Prezentacje przeplatane były recytacją wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Wilki” i krótkimi filmami pokazującymi w niezwykle wzruszający sposób trudną historię naszego kraju. Uczniowie klasy VII „b” przygotowali galerię postaci w formie plakatów. Każdy uczestnik warsztatów po zajęciach miał szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat poznanej historii, rozwiązując quiz dotyczący przedstawionej tematyki.

Czytaj więcej: Pamięci Niezłomnych

W Środę Popielcową 25 lutego społeczność naszej szkoły rozpoczęła Wielki Post od czasu rekolekcji szkolnych. Była to okazja, aby przyjrzeć się swojemu wnętrzu jak w lustrze...

Prrekolekcje 02zez trzy dni uczniowie pod opieką wychowawców, nauczycieli i katechetów uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, które odbywały się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Baran dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wsłuchiwanie się w nauki rekolekcyjne, śpiew, wspólna modlitwa, uczestnictwo w Eucharystii oraz przeżyty sakrament pokuty i rozważanie stacji Drogi krzyżowej pozwoliły uczestnikom rekolekcji spojrzeć w „lustro prawdy”. Rekolekcyjne nauki nawiązywały do przykładu życia Błogosławionej Karoliny, której osoba towarzyszyła uczestnikom rekolekcji w widzialnym znaku jej relikwii.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.