Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Okres przedświąteczny to dla wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu pracowity czas. 11 grudnia 2019 r. włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”.

marzycielska poczta 03Uczniowie pisali tradycyjne listy oraz kartki do ciężko chorych dzieci: Nikoli Kowalik, Wiktorii Kępińskiej i Filipa Abramika. Kartki te zostały wysłane do adresatów z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Korespondencja zawierała miłe słowa płynące prosto z serc uczniów, świąteczne wierszyki, bożonarodzeniowe opowiadania oraz piękne, własnoręczne zdobienia i rysunki. Dzieci pisały o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach oraz sposobach spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej: Marzycielska Poczta

5 grudnia 2019 r. miał miejsce finał charytatywnej zbiórki „Szlachetna Paczka”.

szlachetna paczka logoNasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, której celem jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w zbiórkę, wcielając się w role darczyńców oraz wolontariuszy. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców udało się skompletować 16 paczek, które zostaną przekazane do rodzin i pozwolą spełnić marzenia najmłodszych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu

6 grudnia uczniów klas pierwszych, w ramach szkolnej akcji czytelniczej, odwiedziły starsze koleżanki oraz koledzy z I Liceum Ogólnokształcącego wraz z paniami z biblioteki szkolnej.

czytanie kl 1 08Motywem przewodnim spotkania były wiersze Juliana Tuwima. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem wysłuchali pięknych, pouczających wierszy – tych znanych i mniej znanych, by następnie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści wysłuchanych utworów. Po spotkaniu, miłym akcentem były upominki, które pierwszoklasistom wręczyli starsi koledzy, dzieci zaś obdarowały miłych gości własnoręcznie wykonanymi pięknymi rysunkami. Spotkanie pokazało, że czytanie może być nie tylko pouczające, ale i bardzo przyjemne. „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- zauważyła Wisława Szymborska.

Czytaj więcej: Na Mikołaja – czytamy!

4 grudnia pierwszoklasiści odbyli swoją pierwszą długa wycieczkę autokarową. Odwiedzili kopalnię soli w Bochni, gdzie między innymi spotkali się ze... św. Mikołajem.

mikolajki bochnia 2019 10Właśnie to spotkanie z najbardziej zapracowanym w grudniu brodaczem – cudotwórcą, wspomożycielem ubogich, opiekunem żeglujących, a także opiekunem uczonych, notariuszy, piekarzy, młynarzy, złodziei, podróżnych... no i dzieci, było najradośniejszym momentem wycieczki. Zanim jednak dzieci spotkały się z tym wyjątkowym Świętym zwiedziły zabytkową kopalnię soli, odbywając podróż przez najpiękniejsze wyrobiska. Podróż po unikalnym podziemnym mieście, po którym jechały kolejką szynową, poznając historię górnictwa solnego i spotykając się z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa.

Czytaj więcej: Mikołajki w kopalni soli w Bochni

W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci na całym świecie podejmowały działania w imieniu swoich rówieśników, których prawa są łamane.

prawa dziecka 01Z tej okazji 20 listopada klasa I a została zaproszona do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 13, aby wspólnie uczestniczyć w Niebieskim Marszu Praw Dziecka pod hasłem „Dla każdego dziecka dzieciństwo”. Na znak solidarności z dziećmi całego świata przemaszerowaliśmy pobliskimi ulicami, zwracając uwagę przechodniów na wymowę naszego marszu. Niewiele mijanych osób dorosłych wiedziało o tym ważnym dniu. Było nam miło spotkać z tej okazji nasze kochane wychowawczynie z przedszkola oraz młodszych kolegów.


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.