Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

18 października 2019 r. uczniowie z trzech klas - IVa, Vb oraz VIa wraz z opiekunami - wyjechali na wycieczkę do miejscowości Jamna. Najpierw gościli w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów, a następnie udali się do Bacówki Jamna położonej na terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.

rajd jamna x 2019 01Na początku wycieczki czekał wszystkich dość długi spacer leśną trasą prowadzącą do Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów. Uczniowie mieli okazję oglądać las w jesiennej krasie, rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, okazałych mchów czy też ukrytych w leśnej ściółce grzybów. Na terenie ośrodka uwagę wszystkich zwrócił drewniany budynek dawnej szkoły w Jamnej, czyli Dom św. Jacka. W tym miejscu uczniowie obejrzeli piękną kaplicę z umieszczonymi w ołtarzu relikwiami patrona oraz pokój z ciekawymi eksponatami i księgozbiorem pochodzącego z Tarnowa wybitnego poety Romana Brandstaettera.

Czytaj więcej: Jesienna wyprawa 

18 października klasy pierwsze wyruszyły na rajd. Celem wędrówki było poznanie ciekawych miejsc na Górze św. Marcina.

rajd kl 1 13Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Zawada w pobliżu tamtejszej szkoły. Miejscem pierwszego postoju był taras widokowy obok drewnianego kościółka, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę naszego miasta. Następnie szlakiem wyruszyliśmy do lasu na Górze św. Marcina, obserwując jesienne zmiany w przyrodzie. Dużą atrakcją rajdu było rozpalenie ogniska, na które sami uzbieraliśmy chrust. Każdy z nas do ręki dostał kijek i samodzielnie piekł kiełbaski.

Czytaj więcej: Rajd pierwszoklasistów

Klasy I-III rozpoczęły całoroczny projekt pt. „Muzyczna przygoda”, który ma służyć poznawaniu niezwykłego świata dźwięków i muzyki. Pierwsze spotkanie było poświęcone instrumentom pasterskim.

muzyczna przygoda 06Głównym celem spotkań muzycznych jest zaznajomienie ze światem instrumentów muzycznych oraz dźwięków i odkrycie piękna tkwiącego w muzyce. Przewidziane są również zajęcia poświęcone ludzkim głosom, a każde spotkanie ma być świetną zabawą. Audycje prowadzone są przez profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę zawodowych muzyków, absolwentów akademii muzycznych, mających doświadczenie w pracy z dziećmi oraz na scenie muzycznej. Już pierwsze spotkanie poświęcone instrumentom pasterskim pozwoliło dzieciom wiele się nauczyć i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej: Muzyczna przygoda 

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek poprzedzający to święto uczniowie z klas III a, III b oraz V a przygotowali krótki występ – niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły.

den 2019 14Dzieci udekorowane w atrybuty jesieni zaprezentowały kilka wesołych piosenek oraz wierszy, w których wyraziły uznanie i wdzięczność dla nauczycieli za ich codzienną, trudną pracę. Były oczywiście także sympatyczne życzenia i wiele uśmiechów pod adresem pedagogów, a także pań i panów z obsługi szkoły. Mała uroczystość odbyła się w trzech turach, tak aby atmosfera spotkania była bardziej kameralna. Świąteczny charakter tego dnia podkreślały galowe stroje uczniów.

Czytaj więcej: Święto polskiej szkoły

Uczniowie klasy III b oraz klasy VI a odwiedzili niedawno tarnowską papugarnię „Amazonia”, gdzie mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, ale także miło spędzić czas.

papugarnia 04W papugarni dzieci zobaczyły szereg okazów tych pięknych ptaków z różnych stron świata. Papugi głośno powitały małych przyrodników, a na twarzach uczniów już od progu zagościł uśmiech. Papuga ara zaprezentowała swoje popisowe „dzień dobry”. Podczas zwiedzania dzieci mogły nakarmić i pogłaskać papugi. Specjalne ochronne peleryny sprawiły, że kontakt z tymi niezwykłymi ptakami odbywał się w bezpieczny i kontrolowany sposób. Wrażenia z tego wyjątkowego spotkania, po powrocie do szkoły, uczniowie wyrazili w formie plastycznej. Powstały ciekawe i barwne prace. To był dzień pełen niezwykłych przeżyć.

Zdjęcia - klasa III b

Zdjęcia - klasa VI a


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.