Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Piątek 21 lutego 2020 r. przebiegał w naszej szkole pod znakiem języka polskiego. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowanych dla nich przez nauczycieli-polonistów.

ojczysty 2020 04Postanowiliśmy rokrocznie obchodzić w naszej szkole to święto, aby w ciekawej, atrakcyjnej formie uświadomić uczniom znaczenie języka ojczystego i konieczność pracy nad poprawnością polszczyzny, którą się posługujemy. Tego dnia dla wszystkich chętnych odbył się Wielki Test o Języku Polskim. Uczestniczyło w nim 52 osoby, które zmierzyły się z pisemnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość polskiej gramatyki, ortografii oraz powiedzeń i przysłów. Natomiast podczas przerw uczniowie z wielkim entuzjazmem brali udział w zgaduj-zgaduli „Czy znasz język polski?”, poprowadzonej przez najlepszych polonistów z klas VII-VIII.

Czytaj więcej: Szkolne Święto Języka Ojczystego w SP 2

13 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych odwiedziły naszą szkołę dzieci z pobliskich przedszkoli, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzień Otwarty był okazją dla dzieci i rodziców, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły.

dzien otwarty 2020 04Nasi goście mieli nie tylko możliwość zwiedzenia szkoły, rozmowy z dyrekcją, nauczycielami, specjalistami, a także mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach w formie gier i zabaw ruchowych organizowanych na sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Dużą atrakcją cieszył się sprawnościowy tor przeszkód oraz pokazy tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Z zainteresowaniem dzieci śledziły doświadczenia przyrodniczo-chemiczne wprowadzające w magiczny świat nauki. Kolejnym miejscem na trasie zwiedzania była świetlica szkolna.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w naszej szkole

„Zadaniem szkoły jest zaopatrzenie uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy, które umożliwią im uczenie się przez całe życie. Szansę na to daje kształcenie kompetencji kluczowych”.

kompetencje 06Przed feriami zimowymi uczniowie klas I-III poznawali i próbowali definiować własnymi słowami znaczenie słów: „kompetencje”, „wiedza”, „umiejętności”, „postawy”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie losowali i dopasowywali do określonych nazw kompetencji kluczowych UE wyszczególnione na kartkach zachowania, właściwe postawy, umiejętności. Następnie w grupach przedstawiali w formie plastycznej rozumienie pojęć związanych z kompetencjami osobistymi, społecznymi i w zakresie uczenia się.  Po skończonej pracy dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami, analizowały swoje prace.

Czytaj więcej: Kształcenie kompetencji kluczowych

Któż z nas nie chciałby podróżować po różnych fascynujących zakątkach naszego globu? Impulsem do odkrycia w sobie ciekawego świata wędrowcy było spotkanie z podróżnikiem, a raczej podróżniczką, które odbyło się w naszej szkole 20 stycznia.

podroznik kenia 10Pani Anna Pachowicz z grupy Trzask opowiadała o podróży do Kenii. Opowieść o tym afrykańskim kraju i jego mieszkańcach – zarówno zwierzętach, jak i ludziach – była ilustrowana ciekawymi fotografiami oraz rekwizytami. Jak zwykle szczęśliwcy mogli dostać żelki za prawidłowe odpowiedzi na pytania, a niektórzy posłużyli za modele, przymierzając stroje i ozdoby tradycyjnych mieszkańców Kenii. Było sporo pozytywnych emocji, a przy tym całkiem niezła porcja przyrodniczej i geograficznej wiedzy. Może w kimś z naszych uczniów odezwie się podróżnicza żyłka?

Zdjęcia

15 stycznia kolędnicy misyjni z kl. II a odwiedzili Przedszkole nr 13, by wspólnie z przedszkolakami pokolędować i zaprosić swoich młodszych kolegów do naszej szkoły.

kolednicy przedszkole 02W każdej grupie mali pomocnicy misjonarzy przedstawili swoją scenkę kolędniczą, a potem razem z przedszkolakami śpiewali kolędy. Dla maluchów największą atrakcją był mały Jezusek, którego głaskały i przytulały. Dla samych kolędników najbardziej oczekiwanym przeżyciem było spotkanie z p. Krysią, wychowawczynią z przedszkola. Oczywiście były wspólne zdjęcia i zaproszenie dla przedszkolaków, aby wraz ze swoimi paniami odwiedziły naszą szkołę.

Czytaj więcej: Kolędnicy w przedszkolu


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.