Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uprzejmie informujemy, że od 25 listopada 2019 r. (poniedziałek) wokół szkoły (ulica S. Konarskiego i odcinek ulicy Szewskiej) będą prowadzone prace związane z budową sieci ciepłowniczej przez MPEC S.A. z siedzibą w Tarnowie na mocy porozumienia z Gminą Miasta Tarnowa. Prace potrwają ok. 2 tygodni.
W związku z zaistniałą sytuacją prosimy wszystkich rodziców o wyrozumiałość i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa!

Jak podał dyrektor Wydziału Edukacji UM Tarnowa, w dniach 8-11 listopada 2019 r. dziennik elektroniczny i inne zasoby EDUNET będą niedostępne z powodu prowadzonych prac technicznych związanych z przeniesieniem ww. zasobów na nową infrastrukturę techniczną.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 sierpnia 2003 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650) oraz zaleceń Kuratorium Oświaty Delegatura w Tarnowie informujemy, że, podejmujemy działania wzmacniające bezpieczeństwo uczniów w szkole.

Pierwszym z nich jest ograniczenie wejść osób obcych na teren budynku w trakcie prowadzonych zajęć. W celu wylegitymowania ich wprowadzamy Księgę ewidencji wejść i wyjść osób niebędących pracownikami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, która będzie prowadzona przez wyznaczonych pracowników szkoły.

O dalszych działaniach dotyczących wzmocnienia bezpieczeństwa będą Państwo poinformowani na zebraniu ogólnym dyrektora szkoły z rodzicami, które odbędzie się 19.11.2019 r. o godz. 16.30 na korytarzu starej szkoły. Zapraszamy na zebranie!

Prosimy o dostosowanie się do wprowadzanych zaleceń dotyczących bezpieczeństwa.

szkola pamietaNasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia związane z historią ogólnonarodową oraz lokalną. W ramach tej akcji podejmiemy w szkole szereg działań, m.in. uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzą i uporządkują groby zasłużonych nauczycielek szkoły. Zapalą także znicze na grobach innych osób, które odegrały ważną rolę w historii Tarnowa.

Zapraszając do udziału w akcji, Minister Edukacji Narodowej napisał w liście do dyrektorów szkół: „Zbliżają się dni, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. (...) Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.

Uczniów z klas IV-VIII zapraszamy do udziału w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ziemio ojczysta, ziemio jasna”. Odbędzie się on 6 listopada 2019 r. – zgłoszenia u nauczycieli języka polskiego do 30 października br. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie (do pobrania poniżej). Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie wszystkich zainteresowanych!

Regulamin konkursu

Wybór wierszy patriotycznych - plik Word

Wybór wierszy patriotycznych - plik pdf


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.