Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

8 października klasa VIII a odwiedziła skansen w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Wycieczka okazała się fascynującą podróżą do przeszłości.

20201008 kolbuszowa 23Mimo deszczowego poranka i nie najlepszej prognozy pogody ósmoklasiści nie stracili ducha i śmiało ruszyli zwiedzać Muzeum Kultury Ludowej, czyli skansen w Kolbuszowej. Wraz z panią przewodnik odwiedzali wiejskie chaty, młyn, kuźnię, kościół czy szkołę. Oglądali autentyczne sprzęty i narzędzia; widzieli, w jakich warunkach żyli ludzie na wsi ponad sto lat temu. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o dawnych czasach. Bardzo ciekawe okazało się także spotkanie z panią garncarz, która opowiedziała o tym dawnym zawodzie i poprowadziła dla uczniów warsztaty garncarskie.

Czytaj więcej: Podróż do przeszłości

2 października odbyła się 10. edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jak co roku włączyliśmy się w tę akcję, aby pokazać uczniom, że nauka tabliczki mnożenia może być łatwa i przyjemna.

2020 dtm 18Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Nauka tabliczki mnożenia to bardzo trudny okres dla większości uczniów i ich rodziców. Konieczność opanowania umiejętności szybkiego mnożenia wymaga znalezienia odpowiedniej metody, która pobudzi wyobraźnię i pomoże w zrozumieniu tego na czym polega mnożenie. U jednych skutkuje posługiwanie się rekwizytami, u innych liczenie kostek na palcach, a jeszcze inni zmuszeni są do wkuwania na pamięć. My zaproponowaliśmy uczniom naukę poprzez zabawę.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Igor Banek – ubiegłoroczny ósmoklasista, a obecnie już absolwent naszej szkoły znalazł się w gronie uczniów, którzy otrzymali honorowe odznaczenie Prymus Tarnowa.

prymus tarnowa 03To zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane przez władze miasta w czerwcu, ale ze względu na pandemię nie było uroczystej gali i odznaczenia dla prymusów dopiero w ostatnim czasie trafiły do uczniów. Igor znalazł się wśród 51 uczniów ze wszystkich tarnowskich szkół, którzy otrzymali tytuł Prymusa Tarnowa. Jest to wyróżnienie przyznawane uczniom, wybranym przez dyrekcję każdej tarnowskiej szkoły, które mogą pochwalić się wybitnymi wynikami w nauce, uzyskały wysoką średnią lub wykazały się wzorcową postawą społeczną. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy mu sukcesów w dalszej edukacji!

Zdjęcia

program dla szkol 2Nasza szkoła uczestniczy w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

Zapraszamy rodziców uczniów uczestniczących w programie, aby zapoznali się z listem, jaki skierowali do nich twórcy i organizatorzy programu – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W liście tym znajdą Państwo m.in. informacje o zasadach i celach programu oraz o jego ważnych aspektach, na które warto zwrócić uwagę.

List do Rodziców i Opiekunów

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona – Stanisława Konarskiego. W tym szczególnym dniu do grona uczniów „Dwójki” zostali przyjęci tegoroczni pierwszoklasiści.

20200930 pasowanie 09O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej wszystkich zgromadzonych powitała Pani Wicedyrektor Małgorzata Pamuła. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów starszych klas, którzy przybliżyli najmłodszym postać patrona naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach, aby udowodnić, że zasługują na przyjęcie do grona pełnoprawnych uczniów – recytowali wiersze, pięknie śpiewali, a nawet prezentowali ćwiczenia ruchowe.

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszoklasistów


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.