Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

1 czerwca każdy chciałby być dzieckiem. Nawet ósmoklasiści. Dlatego klasa VIII a tego dnia wybrała się na spacer na Górę św. Marcina. Było ognisko, rozmowy i... wspólne zabawy.

20210601 gora marcina 04Celem była altana w lesie, gdzie jest miejsce na ognisko. Aby je rozpalić, chłopcy musieli wykazać się harcerskimi umiejętnościami. Spisali się na medal, zbierając chrust i fachowo ustawiając stosik, który zapłonął przyjemnym ogniem. Potem było już tylko lepiej, a kiełbaski z ogniska smakowały wyjątkowo. Drugą część wycieczki spędzili ósmoklasiści na... placu zabaw, który – o dziwo! – tego dnia świecił pustkami. W Dniu Dziecka zapragnęli jeszcze raz poczuć się dziećmi. Jedni wybrali huśtawki, inni zabawę w chowanego czy w mafię. Po miesiącach zdalnej nauki przyjemnie było znów się zintegrować na łonie przyrody.

Zdjęcia

31 maja 2021 r. uczniowie z klasy I a wybrali się do tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl pt. „Pinokio”.

20210531 teatr 02Pierwszaki od dłuższego czasu niecierpliwie czekały na wizytę w teatrze. Spektakl o Pinokiu, którego znają chyba wszystkie dzieci, pełen był piosenek, ruchu i dynamiki, dlatego zachwycił dzieci. Uczniowie jeszcze długo po wyjściu z teatru dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.
Spektakl, podobnie jak książka, pokazuje burzliwe przygody drewnianego pajacyka, który na własnej drewnianej skórze przekonuje się, że za błędy trzeba płacić, ale też uczy się, że najważniejsze w życiu są miłość i poświęcenie.

Czytaj więcej: Pierwszaki w teatrze

Uczniowie klasy II a pragną podzielić się swoimi wrażeniami z klasowej wiosennej wycieczki do Nowego Sącza, a konkretnie do Miasteczka Galicyjskiego i Skansenu Regionalnego.

20210520 wycieczka09Pierwszym punktem naszej wyprawy była ciekawa lekcja historii – czyli niezwykła przestrzeń muzealna, która przeniosła nas o dziesiątki lat wstecz na uliczki i rynek dawnego miasteczka. Zobaczyliśmy, jak wyglądało miasto galicyjskie pod koniec XIX wieku. Oglądnęliśmy repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej. Dzieci szczególnie zaciekawiła stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta. Każdy mógł zobaczyć, jak pracowali dawni rzemieślnicy. Przekonaliśmy się, jak żyli nasi przodkowie i jak wiele od tego czasu się zmieniło.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy II a

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w projekcie pt. Lekcje nie z tej Ziemi! Dzięki tej inicjatywie pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej dr hab. Przemysław Kupidura przeprowadził lekcję online pt: Obserwacje Ziemi w monitorowaniu zmian klimatycznych.

esero lekcje nieztejziemiW trakcie zajęć uczniowie poznali przykłady wykorzystania zdjęć satelitarnych w analizie zmian klimatycznych, np. wylesiania Puszczy Amazońskiej, zmian zasięgu lodowca, zasięgu powodzi oraz występowania pożarów. Siódmoklasiści dowiedzieli się, jak powstają zdjęcia robione na orbicie i czym różnią się od tych robionych przez nas. Zajęcia pomogły im dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż im się wydawało. Z niektórych korzystają każdego dnia. Współorganizatorem lekcji było Centrum Nauki Kopernik i Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska.

Zbliżające się majowe święta – Dzień Flagi RP oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja – dla klas I-III stały się okazją, aby lepiej poznać swój ojczysty kraj. Przez tydzień uczniowie uczący się w trybie stacjonarnym realizowali projekt „Polska – moja Ojczyzna”.

20210430 projekt 08Podczas wspólnej pracy w grupach uczniowie poznawali np. polskie symbole narodowe, odkrywali razem świat polskiej przyrody, ukształtowanie powierzchni, mapę Polski, a także legendy związane z najstarszymi miastami, a wszystko po to, aby wiedzieć, kim są, gdzie mieszkają i jakie ważne uroczystości przypadają w pierwszych dniach maja. Po wybraniu tematu projektu uczniowie podzielili się w klasie na zespoły, ustalili zasady pracy i przydział obowiązków. Wspólna praca dostarczyła im wiele satysfakcji i radości nie tylko ze względu na jej końcowy efekt, ale również dlatego, że mogli spotkać się po długiej przerwie i wspólnie podejmować nowe wyzwania.

Czytaj więcej: Polska – moja Ojczyzna

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.